S5 New Vision - шаблон joomla Mp3
İlk Yardım Eğitim Merkezi

İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİ

Her geçen gün artan araba sayısı, sanayileşme ve makinelerin hayatımıza daha çok girmesiyle birlikte kazalar da bir o kadar artıyor. Özellikle yaralanmalı kazalar eğer işin içine makine girdiyse tehlikeli bir boyut alabiliyor. Yaralanmalar genel olarak kapalı ve açık olarak ikiye ayrılıyor. Kapalı ya da açık yaralanmalara karşı nasıl davranacağınızı bilmiyorsanız hem kendinizi hem de yaralanan kişiyi tehlikeye atabilirsiniz.

Yaralanmalara karşı doğru müdahale etmek hayati önem taşıyan ciddi bir iş. Bu konuda bireylerin atacakları en sağlam adımlardan biri ilkyardım konusunda bilinçlenmek ve bilgilenmek olacaktır. Özellikle ülkemizde traji-komik ilkyardım müdahalelerine sıkça rastlıyoruz. En basit ilkyardım müdahalelerinden bayılmalarda bile bayılan kişiyi ayıltmak için ağzına kaşık çatal sokanlar mı anahtarla ağzını açmaya çalışanlar mı… Elbette bu tür traji komik olaylar bilmemezlikten ve bilinçsizlikten kaynaklanıyor.

Peki ilkyardım konusunda bilinç edinmek ve bilgilenmek için neler yapılabilir? Bu konuda Sağlık Bakanlığından onaylı ilkyardım eğitim merkezlerinden eğitimler alabilirsiniz. İki günlük eğitim sonrasında gireceğiniz sınavdan geçer not alınca bir ilkyardımcı kimliği edineceksiniz.

İletişim

Çekmece Mah. Yeşilkent Cad. No:169/B Defne HATAY

326 215 25 55

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.